S obzirom da su kvalitetu projekta prepoznali neki od autoriteta domaće glazbe, ozbiljnije pristupaju radu kupujući sofisticiranu opremu za vlastiti sobni studio. Uz taj inovativni autorski duo valja spomenuti i Milu Šegvića, koji je i sam skladao neke od najupečatljivijih dionica Studija Frende. Mario Perković se naknadno pridružuje i postaje stalnim članom projekta.
Gitarist TBF-a Nikša Mandalinić kao vanjski suradnik aktivno sudjeluje u aranžiranju većine pjesama koje će se naći na albumu prvijencu. Zanimljivo je za istaknuti da je taj projekt i formalno zaživio pod imenom Studio Frendo tek uoči splitskog festivala 2006. Pjesmom Mali dućan („…a di si stavila banane…“) po prvi puta su se predstavili javnosti te su velikom podrškom slušatelja ubrzo došli na prva mjesta mnogih radio postaja. Glazba Studija Frende polivalentošću izričaja sve više privlači interes publike budući ga je vrlo teško kategorizirati, ali lako dopire do svakoga. Stil banda je eklektičan, kombinirani su mnogi glazbeni žanrovi, iako je u osnovi riječ o izvornom pop zvuku. Pjesme su podjednako plesne i ambijentalne, tekstovi lakrdični i kontemplativni, aranžmani moderni i retro, produkcijska rješenja Erola i Shota podjednako kreativna i odgovorna…
Dakle formula za kojom su posegnuli mladi intelektualci koji sačinjavaju Studio Frendo je jasna: ozbiljna popularna glazba koja priziva najbolje manire prošlih vremena, sve do novovalnih Idola, Lakih pingvina, pa onda Đavola i drugih vrhunskih dosega mediteranskog popa s populističnim, catchie refrenima i velikom brigom o zvuku i sviračkom aspektu te up-to-date dosezima moderne svjetske produkcije. Sve u svemu, riječ je o vrlo vitalnom, svježem i vrijednom novom projektu…